Super-prebiootiline jogurt toorkakaoga

VAJA LÄHEB:

Kirjeldus

Laste lemmiku super- prebiootilise jogurti saad, kui kasutad jakoon ja baobab pulbrit ning lisad natuke toorkakaod. Toorkakao võid asendada kaarobi ehk jaanikauna pulbriga.

  1. Sega jakoon ja baobabi pulbrid omavahel.
  2. Lisa jogurtile 1tl pulbrit klaasitäie kohta.
  3. Lisa maitse järgi toorkakaod ja sega.
  4. Soovi korral kaunista toorkakao pulbriga.

Soovitatav tarbida toidukordade vahepeal vahepalana, hommikusöögiks või 30 minutit enne söömist.

Miks jakoon ja baobab?

JAKOON juure pulber: PROBIOOTILISTE OMADUSTEGA MAGUSTAV JUUR

Jakoon juurel on probiootilised omadused, mis on leidnud ka teaduslikku tõestust. Näiteks müüakse Ameerikas toidulisandina jakoonI juurepulbri kapsleid. Nimelt toidab jakoon juur häid baktereid meie seede-elundkonnas.

Kust taim oma probiootilised omadused saab?  Seedesüsteem vajab korrektseks toimimiseks nn. “häid kõhubaktereid”. Nende bakterite tegevus võib häiruda ANTIbiootikumide (ehk bakterikolooniaid hävitavate ravimite) tarbimise tõttu, pingelisel ja stressirohkel perioodil ja vale toitumise korral. Heade kõhubakterite tegevust saab aktiveerida

  1. ESITEKS: kasulike bakterikultuuride tarbimisel toidulisandina
  2. TEISEKS: juba olemasolevate heade bakterite toitmise teel.

Selleks ongi ideaalne jakoon juure pulber. Nimelt saab juurikas saab oma magususe fruktooligosahhariididest – prebiootikumidest, mis on toiduks „headele bakteritele“ Bifidobacterium ja Lactobacillus. Seetõttu toetab ja taastab jakoon mao ja sooletrakti mikrofloorat.

BAOBAB vilja pulber: PROBIOOTILISTE OMADUSTEGA NATURAALNE MULTIVITAMIIN

Baobabi vili sisaldab lahustuvaid kiudaineid, mis stimuleerivad jämesooles bifidobakterite ehk nn. “heade kõhubakterite” kasvu ja paljunemist. Mitmed uuringud on tõestanud, et baobab pulbri kasutamine suurendas Bifidobacterium koloonia olulist suurenemist ning samaaegselt vähekasulike bakterite ( Bacteroides, Fusobacteria Cocchi ja grampositiivsed bakterid) populatsioonide vähenemist. Uuringute alusel soodustavad baobabis leiduvad kiudained ja seedeensüümid probiootiliste bakterite kasvu seedetraktis ja parandavad seedimist.

Lisaks on baobab naturaalne multivitamiin. Ta sisaldab 14 peamist vitamiini ja mineraali, rohkem rauda kui punane liha, 6x rohkem kaaliumi kui banaan, 6x rohkem C-vitamiini kui apelsin, vitamiine A, B1-B2-B6, PP, kaltsiumi, magneesiumi, probiootilisi kiudaineid. Aitab luudel omastada kaltsiumi, suurendab raua kättesaadavust. Tänu kõrge C-vitamiini ja õunhappe sisaldusele aitab organismil saadud toidu teisendada energiaks. Tugevdab immuunsüsteemi.

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.


 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box