Loputusvedelik (karedatele juustele)

Vaja läheb:

Kirjeldus

Kui olete alles alustanud bio-shampoonide kasutamist, siis esialgu kipuvad juuksed peale pesu olema tavapäraselt kuivemad ja kräsus. Seda põhjustab silikoonide puudumine bio-shampoonides. Silikoonid, mida tavashampoonid sisaldavad, kinnituvad juuksekarvale ning jätavad sellele libeda kihi. Tegelikkuses ei lase silikoon juustel hingata ja juuksed nõrgenevad ajapikku.

Bio-shampooni kasutamisel silikoonikihti ei teki. Seetõttu on juuksed alguses nagu “alasti”. Tegelikult nad hakkavad nüüd vaikselt kosuma ja elujõudu saama, kuid esialgu saate neid siidisemaks muuta isetehtud loputusvedelikuga:

ISETEHTUD LOPUTUSVESI JUUSTELE: 
Lahusta 1 liitris jahedas vees näpuotsatäis sidrunhapet või  2 spl õunaäädikat.

Õunaäädikaga – Kuigi enamasti hoitakse segu juustel 3-5 minutit ja loputatakse seejärel leige veega maha, siis rasuse peanaha puhul võib jätta loputusvee juustesse ja masseerida ka peanahka.

Sidruniga – Lisaks pehmusele, teeb sidrunhape juukseid natuke heledamaks. Kui heledad või hallid juuksed on võtnud endasse soovimatuid toone, võib katsetada natukese võrra suurema sidrunhappe kogusega ja hoida peas kuni 15 min. Kui teha kangem segu, peab olema ettevaatlik, et segu ei satuks peanahale. Kergemaks pealekandmiseks kasutada näiteks vatitupsu või svammi.

 

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.