Falafelid

Vaja läheb:

Kirjeldus

Falafel on iidne araabia rahvustoit. Seal süükase neid tavaliselt wrapi sees koos salatiga või serveeritakse hummusega. Falafele on võimalik valmistada mitut moodi. Kõige traditsioonilisem viis on neid rohke õli sees frittida, kuid selles retseptis on neid vaid kergelt õlisel pannil praetud, mistõttu ei meenuta need rasvast kiirtoitu.

Falafele võib valmistada ka valmis segatud falafeli jahust, mille leiab Bio4You veebipoest SIIT.

Valmistamine:
Pane valmistamisele eelneval õhtul kikerherned vette ligunema. 12 tunnist ligunemisest juba piisab, kuid kui soovida pehmemat tulemust, siis tuleks kikerherneid leotada umbes 20 tundi. Selle retsepti piltidelt on näha tulemus peale 12 tundi leotamist.

Kurna kikerhernestelt leotamisest järelejäänud vesi ning vala need köögikombaini. Sinna juurde lisa ka kõik ülejäänud koostisained: puhastatud ja hakitud sibul ning küüslauk, petersell, sool, kurkum, koriander, must pipar ja kardemon. Soovi korral võib vürtsikuse saavutamiseks lisaga ka cayenne pipart.

Purusta kõik köögikombainis ühtlaseks massiks, kuid jälgi, et kikerherned ei puruneks liialt ning ei muutuks hummuseks. Purusta segu vähehaaval ning aita lusikaga seda köögikombaini seinte küljest lahti, et kõik koostisained ikka ühtlaselt seguneksid. Valmis segu peaks välja nägema teraline, nagu on näha pildil. Nüüd lisa falafeli segule veel 1 spl kikerhernejahu, kuid võib kasutada ka muud jahu, mis aitaks segul kokku jääda.

Enne praadimist maitse falafeli segu ning soovi korral lisa sinna veel soola või maitseaineid. Soola kogus sõltub ka soola tüübist, näiteks kulub himaalaja soola retseptis rohkem kui tavalist meresoola.

Vala pannile umbes 2 spl kuumakindlat õli ning vooli falafeli segust pall. Enne pannile panemist vajuta pall lapikuks, nii on seda kergem väheses õlis praadida. Falafel peaks mõlemalt poolt küpsema umbes 2 minutit. Proovi esimese falafeli praadimisega saada panni temperatuur paika- kasuta keskmist kuumust. Nüüd võid panni täita falafelidega ning vajadusel vahepeal õli juurde lisada. Serveeri falafele soojalt kas hummusega või wrapis, nagu araablastelgi kombeks.

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.


 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box